Aleksander Sowa | Fiat 126p Mały Wielki Samochód


::: Prawdziwa historia i fascynujące ciekawostki o legendarnym Maluchu : Fiat 126p Mały Wielki Samochód :::

autor powieści kryminalnych, obyczajowych, zbiorów opowiadań i poradników. Prekursor samodzielnego wydawania własnych książek.
Jego publikacje wydawane są w tradycyjnej formie książkowej lub jako e-booki.  Jeden z pierwszych autorów w Polsce, który wykorzystał do samopublikowania serwisy KDP
 (Kindle Direct Publishing) oraz Smashwords i Lulu. Jego debiutancka powieść jest pierwszą polską powieścią wydaną na papierze, a następnie sprzedawaną w Amazon jako e-book.
Fiat 126p Mały Wielki Samochód Aleksander Sowa Fiat 126p 126 Mały Wielki Samochód Fiat 126p prototypy ciekawośtkli i historia Samochód przeszłości i przyszłości

home | o autorze | blog | aktualności | publikacje | kontakt


subskrypcja mojego newslettera

E-mail
Imię
Akceptuję Politykę Prywatności   

Jak jeździeć oszcędnie

Tuning malucha

Jak ulepszyć swojego fiacika


Powietrze jest zimne - opowiadania lotnicze

Fiat 126p Mały Wielki Samochód Aleksander Sowa

::: Fiat 126p Mały Wielki Samochód Aleksander Sowa :::


Fiat 126p Mały Wielki Samochód

--


W zaprezentowanej ( foto ) po raz pierwszy, 6 maja 2007 roku na Pierwszym Turystycznym AleZlocie klasycznych i seryjnych Fiatów 126p w Krzeszowicach książce, znajdziemy przekrojowo omówiony temat Fiata 126p: w sporcie, w PRL-u, w kulturze Polski ostatniego trzydziestolecia XX w i poza Polską.

Publikacja prezentuje rozwój Fiata 126p na przestrzeni całej produkcji. Omawia ewolucję konstrukcji małego, ekonomicznego samochodu Polski Fiat 126p od narodzin idei protoplasty (czyli Fiata 500) poprzez wszystkie wersje Fiata 126 i 126p aż do ostatniej serii Happy End. Opisuje konstrukcje wszystkich wersji seryjnych i prototypów, wersji pochodnych, eksportowych, a także fabrycznych konstrukcji zbudowanych przy wykorzystaniu części Fiata 126p.Prezentuje najciekawsze modyfikacje amatorskie. Zawiera mało znane kulisy uruchomienia produkcji licencyjnej, porusza udział w sporcie motorowym w kraju i na świecie, a także miejsce "Malucha" w dzisiejszych czasach. Wymienia fan kluby w Polsce i za granicą, najpopularniejsze witryny internetowe i podaje wiele interesujących a czasem zabawnych ciekawostek.

"Fiat 126p Mały Wielki Samochód" zawiera także liczne dane techniczne, szczegóły konstrukcji czy opisy zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, ale nie przytłacza jak tradycyjna książka "o samochodzie". Snuje niemal beletrystyczną opowieść o fenomenie samochodziku. Treść okraszono ponad 150 niezwykle ciekawymi fotografiami.


Wstęp
Pradziadek polskiego Fiata
Sześćsetka
Sześćset pięćdziesiątka
Wersje seryjne
Bombel
Long
Kombi
Traction Avant Ryjek
Fiat 126p z silnikiem wysokoprężnym
LPT
Bosmal Trike
Zestaw sportowy Z-1/30
Turbinka Kowalskiego
Fiat 126p w sporcie motorowym
Fiat 600 Abarth
Szayowozy
Maluch Wadera
Colo
Tuning Malucha
Najciekawsze pomysły
Crash-test
Maluch wirtualny
Ciekawostki
Humor z Maluchem
Sławni ludzie o Fiaciku
Miłośnicy Fiata 126 w Internecie
I co dalej...?
Zakończenie
Kalendarium wydarzeń w historii Fiata 126
Wybrane dane techniczne
Album

Zobacz także inne publikacje o Fiacie 126p tego samego autora

- -


Sprawdź opinie na:
www.goodreads.com | www.lubimyczytac.pl | www.nakanapie.pl


lub
pobierz darmowy fragmentUżytkowanie Serwisu oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie.
Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Kontakt: aleksander_sowa@o2.pl

Umrzeć w deszczu, Aleksander Sowa, Umrzeć w deszczu, Umrzeć w deszczu, Aleksander Sowa, Umrzeć w deszczu, Umrzeć w deszczu, Aleksander Sowa, Umrzeć w deszczu,